رای به سایت :
1065
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج شهید مطهری
شنبه 29 دي 1397 -
برگ جدیدی از سیاست های دوگانه آمریکا؛

فروش۲۱میلیارد دلار سلاح به قطر

پس از آنکه رئیس جمهور آمریکا قطر را متهم به حمایت از تروریسم کرد سندی جدید حاکی از آن است که واشنگتن ۲۱ میلیارد دلار سلاح به این کشور فروخته است.
calendar
تاریخ : 1396/03/27 - 10:40
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 187 شهید چراغی  ناحیه مقاومت بسیج شهید مطهری ، پس از آنکه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در بالاترین سطح قطر را متهم به حمایت از تروریسم مجوز فروش ۲۱ میلیارد دلار تسلیحات را به دوحه صادر کرد.

۱۲ میلیارد دلار از این قرارداد مر بوط به تحویل تعدادی از جنگنده های F۱۵ است که در دیدار وزیر دفاع قطر با «جیمز ماتیس» همتای آمریکایی وی به امضا رسید.

لازم به ذکر است که قرارداد ۲۱ میلیارد دلاری فروش سلاح به قطر در سال ۲۰۱۶ میان دو کشور به امضا رسیده اما کنگره آمریکا اخیرا با فروش این میزان تسلیحات که بخش عمده آن مربوط به فروش جنگنده به دوحه است موافقت نموده است.

این اقدام آمریکا بار دیگر دوگانگی سیاست های آمریکا را نشان داده و ثابت می کند که اظهارات ترامپ علیه قطر فقط برای خوشایند عربستان بوده است.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 16784
امیر حسین لطیفی


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        حوزه 187 شهید چراغی        منطقه 8        محله وحیدیه        قطر        آمریکا        سلاح        دوگانگی                    

مطالب مرتبط